Cickafarkfű kapszula 100db
Ára: 2 990 Ft
Cikkszáma: 1765
Bónuszpont: 9
A növény leírása:
A fészkesvirágzatúak (Compositae) családjába tartozik. Legelőkön, réteken, utak mentén gyakori, szürkés zöld, évelő növény. Íze aromás, kesernyés. Csak a fehér virágú cickafark-fajok rendelkeznek gyógyhatással.
Cickafarkfű (Achillea millefolium)
Hol él: A cickafarkfű a fészkes virágzatúak családjának tagja, szabadon, réteken, utak mentén megtalálható.
Küllemi leírás: Egyenes 30-60 cm szárú, tőlevelei 20-30 cm-esek, hosszú, nyeles levelek. Virágzata 3-5 mm fészkekből áll, szürkésfehér és fehér virágok alkotják. Júniustól őszig virágzik.
Milyen drog* készül belőle: virág-, fű- és levéldrog.
Mit tartalmaz: illóolajakat (azulének), achillein, keserűanyagok, glikozidok, zsírosolaj, szénhidrát
Mi van benne?
A cickafark rengeteg hatóanyagot tartalmaz, melyek a következők: illóolaj, melynek összetevői pinén, cineol, továbbá szeszkviterpén származékok (kamazulén, proazulének - ezek allergizálhatnak), cseranyagok, flavonoidok, szalicilsav.
Mire jó a cickafarkfű?
A cickafarkfű -Achillea millefolium- a görög Achilleia-ból ered, egy hős nevét viseli, aki a betegségek gyógyítását egy Chiron nevű kentaurtól tanulta meg, és a cickafarkfüvet használta Telephos és más harcosok sebeinek gyógyítására. A millefoliun szó két latin eredetű szóból tevődik össze: mille – ezer és folium – levél, ami a cickafarok dús levélzetére utal.
- Felhasználás Anorexiásoknál - a keserű íze megnövelheti az étvágyat az achilleinnek köszönhetően.
- Aranyér, erős menstruáció vagy annak hiánya esetén, hála az achillien tartalmának, csökkentheti a vér alvadási idejét, a vérrögképződést.
- A gyulladáscsökkentő, fertőzésgátló és hámsejtvédő hatásai felerősödnek az illóolajnak köszönhetően, ami benne van. A cickafarok jó eredménnyel használható légcsőhurut, sav túltengés, puffadás és a húgyhólyag betegségeinek esetén.
- Borogatás formájában csillapítja az égő, és kipirosodott bőrt. Használható égések, gennyes sebek, szájüregi betegségek és visszértágulás esetén is. Aranyérre tea formájában iható, összekeverve csalánnal, székrekedés esetén pedig ezüsttövist adunk a cickafarok teába.
Jó tudni!
Az arra érzékenyeknél a növény puszta érintése allergiás reakciót válthat ki, teaként való fogyasztása viszkető, gyulladásos bőrelváltozást eredményezhet. Az allergiások ezért semmilyen formában ne alkalmazzák e gyógynövényt.